Юношите до 19 години на Черно море победиха Ботев (Пловдив) с

...

Черно море победи Ботев в първия мач от 1/2-финалите за Купата

Юношите до 19 години на Черно море победиха Ботев (Пловдив) с 1:0 в първия мач от 1/2-финалите на шампионата за Купата на БФС, игран на стадион “Корабостроител ” под Аспаруховия мост. Единствения гол осъществя Велислав Василев в 80-ата минута.

Двата тима си разделиха по едно полувреме на превъзходство, като през първата част по-чистите положения бяха пред вратата на Иван Дичевски, който се регистрира с няколко положителни спасявания. Опасностите, които варненци сътвориха в предни позиции, пристигнаха най-вече след статични положения.

След почивката нещата на терена се обърнаха и по дейната игра на тима, воден от Мартин Христов, даде резултат. След няколко чисти обстановки, пропуснати от “моряците ”, в 80-ата минута Велислав Василев донесе триумфа на своите. Той се разписа след офанзива отляво на Денислав Ангелов, който подаде с прострелен пас по земя към Радослав Златев. Нападателят стреля, само че вратарят мазета топката и Велислав Василев при добавката не сгреши.

Така варненци имат преднина от един гол преди реванша, който е във вторник, 2 април, от 11 часа в “Коматево ”.

Срещата под Аспаруховия мост бе изгледана от треньорския щаб в представителния отбор на Черно море, както и от всички наставници в академията на “моряците ”.

Съставът на Черно море:  Иван Дичевски, Иван Иванов, Даниел Стоянов, Росен Стефанов, Дамян Дамянов, Александър Александров (60-Светослав Николов), Павел Георгиев, Велислав Василев, Джан Хасан (75-Балю Балев), Тугай Неджет (65-Радослав Златев), Денислав Ангелов (88-Емре Тефък).

ВЪВ ВРЪЗКА С ИЗГОТВЕНИЯ ОТ ГЕРБ ЗАКОН ЗА ЦЕНЗУРА НА МЕДИИТЕ В ИНТЕРНЕТСПИРАМЕ ВЪЗМОЖНОСТТА ЗА ПИСАНЕ НА КОМЕНТАРИ БЕЗ АВТОР В САЙТА!

ЗА ДА КОМЕНТИРАТЕ СТАТИЯТА, МОЛЯ, РЕГИСТРИРАЙТЕ съдебна експертиза ЗА СЕКУНДИ ТУК - https://petel.bg/registration.html